Кина R32 wifi контролен инвертер 7.3kw 10.2kw 16.4kw 18.2kw 21.2kw 25.2kw фабрика за топлинска пумпа за базен и производители | Нова енергија

R32 wifi контролен инвертер 7.3kw 10.2kw 16.4kw 18.2kw 21.2kw 25.2kw топлинска пумпа за базен

Краток опис:

【Type】:Air Source swimming pool Heat Pump

【Function】:Pool heating &cooling

【Refrigerant】:R32

【Heat source】:Air Source 75%+electricity25%

【Compressor type】:Двоен-ротирачки DC инвертер

Operating ambient temperature】: -15℃~43℃

【Certification】:CB, CE, EMC, EMF, ROHS

【Voltage】:220V~50HZ/1PH or 380V-50HZ/3PH.

【Sound Level】:21~45 dB(A)

 


детали за производот

Тагови производ

banner2

  Core element  :
Emerson solenoid valve
Environmental refrigerant R32
Water cycle air source heat pump
Patented 100% titanium Heat exchanger in PVC & INOX Shell

  Detailed Features: 

  • 1. Светски познатиот електронски експанзионен вентил EEV е критичен PID прецизно го контролира волуменот на ладилното средство и ја намалува потрошувачката на енергија.
  • 2. компресорот може да бидат вклучени или исклучени во согласност со реалните енергија потребата па единици се сигурни и лесна контрола TP.
  • 3. Разменувачот на воздух (перки-калем) со хидрофилна обвивка има посилна антикорозивна карактеристика и врши поголема ефикасност.
  • 4. Со силен дизајн со контраструја, патентираниот разменувач на топлина C&S придонесува за подобрување на ефикасноста и доверливоста на единицата.

  Advantages: 
1.Excellent изгледи дизајн победи високи оценки
2.Compact structure and good demonstrability
3.Patented 100% titanium Heat exchanger in PVC & INOX Shell
4.Intelligent Microcomputer controller
5.High-efficiency compressor with R417a/R407C/R410A refrigerant
6.Air exchanger with a hydrophilic coating
7.The automatic defrosting function included
8.Low noise and high COP

泳池机3


泳池机2

 

модел NL-PB25Y/32 NL-PB35Y/32 NL-PB50Y/32 NL-PB60Y/32 NL-PB70Y/32 NL-PB80Y/32
Советен волумен на базенот 15-40 20-50 35-70 40-80 45-90 50-100
Извор на енергија 220V~240V ~50hz ~1 фаза
Работна амбиентална температура ( -15 ~ 43 ℃)
Тип на обвивка ABS пластика
Функции Греење и ладење
Ладилни R32 R32 R32 R32 R32 R32
Греење: (Воздух 26 Вода 26 / Влажност 80%)
Капацитет (KW) 7.3 10,2 16.4 18.2 21.2 25.2
Влез на енергија (KW) 0,13~1,05 0,20~1,65 0,32~2,65 0,35~2,85 0,41~3,41 0,48~3,98
COP (Ш/Ш) 16.16~6.98 14.50~6.26 14,50-6,19 часот 14,98~6,38 14.70~6.22 14,62~6,33
Греење: (Воздух 15 Вода 26 / Влажност 70%) Капацитет (KW) 5.2 7.2 11.9 13.8 15.8 18.6
Влез на енергија (KW) 0,14~0,93 0,22~1,42 0,37~2,46 0,44~2,89 0,49~3,25 0,58~3,87
COP (Ш/Ш) 7,62~5,63 6,84~5,06 8,26~4,84 8,26~4,78 8,25~4,86 8,27~4,81
Максимална струја (A) 8 10 18 18 22 26
Кабел за напојување (mm²) 3x2,5 3x2,5 3x4.0 3x4.0 3x6,0 3x6,0
Автоматски прекинувач ( А) 9 12 16 20 24 28
Звучен притисок@1M dB(A) 36~46 38~49 41-50 42~51 43~53 44~55
Звучен притисок@2M dB(A) 20-26 21-30 23~31 24~32 25~36 26~37
Тип на компресор Двоен-ротирачки DC инвертер
кондензаторот Спирална титаниумска цевка во ПВЦ
Испарувач Хидрофилни алуминиумски перки и бакарни цевки
Тип на вентилатор вентилатор на мотор со еднонасочна струја - Хоризонтален
Количина на вентилатор 1 ЕЕЗ
Советен проток на вода (m3/h) 2~3 3~4 5~7 6~8 7~9 8-10
Приклучок за вода (мм) 50 50 50 50 50 50
Димензии на единицата (Ш*Д*В) (мм) 832*338*586 832*338*586 935*370*656 935*370*656 1118*415*749 1118*415*749
Димензии на пакување (Ш*Д*В) (мм) 990*705*430 990*705*430 995*435*710 995*435*710 1172*513*833 1172*513*833
Нето тежина (KG) 33 36 56 61 76 84
Бруто тежина (KG) 39 42 66 71 85 93
Цена во долари

泳池机 ново

инсталација

55555

66666

77777

88888

 

  FAQ:  

1.Она се вашите предности, во споредба со други бојлери?

Избегнување на електричен бојлер протекување, сува, висока потрошувачка на енергија.

Избегнување на недостатоците на гас бојлер, како што се производство на штетни гасови, се вклопува и започнува итн

Ефикасно користење на енергијата, безбедност и заштита на животната средина, сите временски услови операција, лесен за употреба.

2. Колку години гаранција?

2 години

3.Што е пакетот?

Картонска кутија


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас