Кина 7kw сите во едно воздух извор DC INVERTER топла вода топлинска пумпа модел ners-B245100E фабрика и производители | нова енергија

7kw сите во едно воздух извор DC INVERTER модел топла вода топлинска пумпа ners-B245100E

Краток опис:

 • Модел: ners-B245 / 100E
 • MOQ: 5 единици (1-2 примерок на располагање со акции)
 • Компресор Бренд: Mitsubishi
 • Место на потекло: Кина
 • Номинална топлинска capicity: 3 ~ 8.5kw
 • Максимална моќност: 2100w
 • Време на испорака: 20 работни дена
 • Начин на плаќање: T / T
 • Сертификација: CB, CE
 • детали за производот

  Тагови производ

  153250137200140

   Ners-B245 / 100E            

  153250137500298

  Слики за ners-B245 / 100E     

  153250137600357

  спецификации             

                                              спецификација
  модел                          NE-B245 / 100E                      
  капацитет на греење 3000-8500W
  Номинален капацитет греење 7200W
  Номинална влезна моќност / струја 1670W / 7.7A
  влезна моќност 600-1750W
  Напон 220V 50HZ
  Топла вода излез 245L / h
  волумен разменувач на топлина резервоарот     80L
  волумен Ладилни / Injet R410a / 1500g
  компресор форма близнак ротациони
  компресор бренд Mitsubishi (инверторот)
  Големина на единица Нет 900 * 350 * 1250mm
  Единица Нето тежина 75kg
  Отценети вода Темп. 55 ℃
  Макс вода Темп. 60 ℃
  бучава <50dB (A)
  Резервоарот за вода за работен притисок           <0.8Mpa
  Амбиентална температура. (-25 ~ 43 ℃)
  Inlet & излез дијаметар на цевка DN25

  Инстант бојлер инвертер топлински пумпи:

  1.Internation бренд близнак ротациони компресори, високо ефикасни.
  2.Usin R410A зелена ладење.
  3.Energy заштеда на 80% .Instant греење и топла вода.
  4.Mini големината и видот моноблок, лесна инсталација.
  5.High температура топлина pump.output 60 ° C.
  6.Inverter топлинска пумпа, -25 ℃ ниска температура операција амбиент. 

  7.Inverter технологија инстант греење, инстант бојлер.

  installtion           

  153250138000523

  153250138100636

  153250138400770

  Instructure      

  153250138600822                               

  предности        

  153250138900971 153250139101098

  153250139401118 153250139601281

  принцип на работа  

  153250139801387

  проекти     

  153250139901441

  Нашата компанија    

  153250140301555

  153250140401654 153250140901717 153250141101892

  153250141401936

  Превозот и пакување         

  153250141602026

  нашите клиенти    

  153250142202211

  153250142902690 153250142802581 153250142602493 153250142502336

  Најчесто поставувани прашања                                                                                                             

   

  1.Она се вашите предности, во споредба со други бојлери?

  Избегнување на електричен бојлер протекување, сува, висока потрошувачка на енергија.

  Избегнување на недостатоците на гас бојлер, како што се производство на штетни гасови, се вклопува и започнува итн

  Ефикасно користење на енергијата, безбедност и заштита на животната средина, сите временски услови операција, лесен за употреба.

   

  2. Што е во функција на нашите инвертер топлински пумпи?

  1) Санитарна топла вода во текот на годината

  2) за греење во зима

  3) простор за ладење во лето

   

  3. Кои се условите за снабдување на нашите производи?

  Греење услови на тестирање: амбиентниот temp.7 ° C / 6 ° C, вода temp.40 ° C / 45 ° C

                    


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас